Bytový dům zateplete tak, <br /> abyste si nepřidělávali starosti

Bytový dům zateplete tak, abyste si nepřidělávali starosti

11 května, 2018
redakce

Získejte nejaktuálnější

informace a zkušenosti

s předstihem

Bytové domy se v České republice zateplují více než dvacet let. Některé z prvních zateplených fasád vypadají stále dobře, ovšem jiné byly již před patnácti lety zralé na stržení. Přitom jsme často přesvědčení, že zateplování je jednoduchá operace a že bychom ji bez problému zvládli sami. Proč jsou tedy takové rozdíly v tom, jak zateplené domy po několika letech vypadají?

Fasáda patří mezi nejvíce namáhané části domu. Prší na ni, rostou na ní řasy, namrzá, přehřívá se, opírají se o ni kola, kope se do ní míčem, a dokonce ji devastují i datlové. Při takovém namáhání stačí například jen menší pečlivost při výběru materiálu a životnost zateplení výrazně klesá. Proto je důležité, věnovat této části domu pozornost.

Pokud chcete, aby vše správně fungovalo a nemuseli jste dlouhá léta do zateplené fasády znovu investovat, musíte zvládnout několik základních rozhodnutí. Za prvé správně navrhnout skladbu systému, za druhé použít kvalitní materiály, za třetí dobře vyřešit stavební detaily a za čtvrté správně provést samotné zateplení. Kromě bodu jedna to nezní tak složitě. V čem je tedy háček?

Navrhnout skladbu zateplovacího systému by měl projektant. Ten by ovšem musel být specialista na všechno. Revitalizace bytového domu rozhodně nezahrnuje jen zateplení fasády. Je potřeba správně navrhnout výměnu oken, zateplení střechy, rekonstrukci výtahů, rekonstrukci interiérů domu a tak dále a tak dále. V projektech je proto popis jednotlivých částí rekonstrukce často obecný bez podrobnější specifikace.

Rozhodnutí o tom, z jakého materiálu a v jakém složení zateplení bude, je tedy ponecháno na realizační firmě. Ta se ovšem nerozhoduje na základě předpokladů dlouholeté životnosti a ani vlastně nemůže. V prvé řadě musí zohlednit zcela jiné parametry. Cenovou nabídku, tedy i zateplovací systém navrhuje podle vašeho zadání, podle toho, jakou potřebuje marži a také podle toho, jak moc chce uspět ve vašem výběrovém řízení. Vy jako investor, aniž byste si to přáli, většinou dostanete variantu, která vyhovuje více realizační firmě než vám.

Jak se tedy získat to co potřebujete a vyhnout se budoucím problémům se zateplenou fasádou? Má tento hlavolam vůbec nějaké řešení? Kupodivu má a je poměrně jednoduché. Za prvé nechte si od odborníka navrhnout skladbu a materiály zateplovacího systému přesně podle potřeb vašeho domu, za druhé skladbu a jednotlivé materiály velmi konkrétně popište do zadání pro výběrové řízení, aby všichni uchazeči měli jasné konkrétní položky pro vytvoření cenové nabídky a za třetí při realizaci trvejte na tom, aby si dodavatel zateplovacího systému důsledně pohlídal způsob realizace a skutečně použité materiály. Dobrý dodavatel zateplení to pro vás rád udělá.

Připravujete revitalizaci vašeho domu a chtěli byste navrhnout správnou skladbu zateplovacího systému pro váš bytový dům, pomůžeme vám. Stačí když nám zanecháte kontakt ve formuláři viz níže nebo zavoláte na bezplatnou linku 800 821 831. Pošleme vám specialistu na zateplovací systémy který vám pomůže navrhnout správné řešení.

váš kontakt použijeme pouze v souvislosti s vašim požadavkem na posouzení zateplovacího systému pro váš bytový dům. Pokud máte zájem o další informace, články a návody, nechejte si zasílat náš pravidelný e-magazín.

 

Další podobné články

Mařiče elektřiny čeká zákaz

Mařiče elektřiny čeká zákaz

Ministerstvo průmyslu a obchodu přišlo s návrhem zákazu instalace tzv. „mařičů“ elektřiny. Problémem tzv. mařičů je, že spotřebovanou energii nevyužívají efektivně, ale přeměňují ji na teplo bez dalšího využití. Takový proces je neúčelný a má negativní dopad na životní prostředí.Navíc vytlačuje zařízení, která energii využívají účelně, například pro její akumulaci nebo přeměnu na jiné formy energie.

Přichází čas pro servis plynového kotle

Přichází čas pro servis plynového kotle

Pro všechna plynová zařízení, a tedy i kotel, platí, že by je měl jednou za rok zkontrolovat odborník. Kontroly plynových kotlů sice nejsou pro domácnosti ze zákona povinné, ale rozhodně se vyplatí. Nejvhodnější doba pro kontrolu nastává nyní po konci topné sezóny.

Další investiční program na dostupné bydlení nabídne 2,5 miliardy korun

Další investiční program na dostupné bydlení nabídne 2,5 miliardy korun

Ministerstvu pro místní rozvoj se podařilo s Evropskou komisí vyjednat souhlas s financováním pro zvýhodněný úvěrový program na podporu dostupného nájemního bydlení. Alokace 2,5 miliardy korun přinese samosprávám i soukromým investorům možnost financovat výstavbu, rekonstrukci nebo pořízení dostupného nájemního bydlení.

Přehled ochrany osobních údajů

Tyto webové stránky používají soubory cookies, abychom vám mohli poskytnout co nejlepší uživatelský zážitek. Informace o souborech cookie se ukládají ve vašem prohlížeči a plní funkce, jako je rozpoznání, když se na naše webové stránky vrátíte, a pomáhají našemu týmu pochopit, které části webových stránek považujete za nejzajímavější a nejužitečnější.