Správné pojištění – jak se v něm neztratit?

Správné pojištění – jak se v něm neztratit?

30 března, 2020
Veronika Pavlisová

Získejte nejaktuálnější

informace a zkušenosti

s předstihem

Co vám jako majitelům bytu může hrozit? Rizika jsou různá. Mezi nejčastější se řadí živelné pohromy, vandalismus, ale i krádež nebo elektrické přepětí. Škodu můžete udělat i vy jako majitel někomu dalšímu. Jak se bránit a zodpovědně se před hrozbami ochránit? Odpověď je snadná. Byt si dobře pojistěte.

Pojištění bytu

Pojištění bytu je vlastně pojištění bytové jednotky jako nemovitosti. To znamená zdi, okna a podlahy. Z tohoto pojištění se hradí škody způsobené živly, např. vichřice, krupobití, povodeň a záplava. Patří sem také výbuch nebo požár. Většina pojišťoven nabízí i připojištění dalších rizik, mezi které řadíme rozbití skel, vandalismus, vystoupnutí vody z odpadního potrubí aj.

Pojištění domácnosti

Toto pojištění vám ochrání vybavení bytu, takže nábytek, elektroniku, osobní věci, cennosti, ale i majetek v prostorech, které k bytu přísluší. To jsou věci, které ukládáte do svých sklepů nebo na půdu. Některé pojišťovny mají i nadstandardní nabídku pro majitele kočárků a invalidních vozíku, kdy se pojištění domácnosti vztahuje na krádež těchto dvou předmětů umístěných ve veřejných prostorách domu, např. na chodbě.

Pojištění odpovědnosti

Třetím, nejméně známým pojištění v rámci ochrany vašich nemovitostí, je pojištění odpovědnosti. Toto pojištění kryje rizika, která mohou vzniknout třetí osobě. Zde pojišťovny hradí vytopení sousedova bytu, poničení výtahu nebo rozbití skla u vchodových dveří. Pojištění odpovědnosti nemusíte využít pouze v oblasti bydlení, ale hodí se i do běžného života. Pojišťovny za vás zaplatí třeba vámi zničený kolegův mobilní telefon. Také se hradí škody způsobené na zdraví. Tato varianta lze využít, když někoho zraníte. Jako příklad si můžeme uvést vámi zaviněnou srážku na kolech. Pojištění se vztahuje i na domácí mazlíčky, např. okousaný plot vašim psem u sousedovy předzahrádky.

 

Další podobné články

Další investiční program na dostupné bydlení nabídne 2,5 miliardy korun

Další investiční program na dostupné bydlení nabídne 2,5 miliardy korun

Ministerstvu pro místní rozvoj se podařilo s Evropskou komisí vyjednat souhlas s financováním pro zvýhodněný úvěrový program na podporu dostupného nájemního bydlení. Alokace 2,5 miliardy korun přinese samosprávám i soukromým investorům možnost financovat výstavbu, rekonstrukci nebo pořízení dostupného nájemního bydlení.

Aktuálně: Vyplatí se vlastní bydlení, nebo nájem?

Aktuálně: Vyplatí se vlastní bydlení, nebo nájem?

Aktuální vývoj realitního trhu přináší další poznatky. Přinášejí i změnu v uvažování, zda se více vyplatí investovat do vlastního bydlení, nebo je ekonomicky výhodnější setrvat v nájemním vztahu a vsadit na pronájem bytu. Rozhodování také pochopitelně ovlivňuje lokalita.

Jak správně reklamovat vyúčtování elektřiny nebo plynu

Jak správně reklamovat vyúčtování elektřiny nebo plynu

Máme za sebou období vyúčtování spotřebovaných energií. V případě špatného nastavení záloh, či neočekávané změně ve spotřebě, vás však možná překvapil neplánovaný výsoký výdaj. Někdy jde však o sporné situace, kdy se spotřebitel domnívá, že mu byla naúčtována příliš vysoká spotřeba, případně vyšší cena, než kterou si s dodavatelem vyjednal. Co lze v takovém případě dělat a jak se lze bránit? 

Přehled ochrany osobních údajů

Tyto webové stránky používají soubory cookies, abychom vám mohli poskytnout co nejlepší uživatelský zážitek. Informace o souborech cookie se ukládají ve vašem prohlížeči a plní funkce, jako je rozpoznání, když se na naše webové stránky vrátíte, a pomáhají našemu týmu pochopit, které části webových stránek považujete za nejzajímavější a nejužitečnější.